Pillilaager 2019

Puuetega inimesed on oodatud suvel Tartusse pillilaagrisse

Tartu Postimees 21.05.2019


Erivajadustega inimestel on taas võimalik osaleda Tartu Maarja koolis korraldatavas muusikalaagris, mis leiab aset 15. kuni 21. juulini.

https://tartu.postimees.ee/6687859/puuetega-inimesed-on-oodatud-suvel-tartusse-pillilaagrisse


Ettevõtmise juht Assar Järvekülg ei tea, et puuetega inimestele midagi sellist kuskil mujal Eestis tehtaks. Nende eesmärk on propageerida Eesti rahvakultuuri ning õpetada puuetega inimesi kas mitut või ainult ühte instrumenti mängima, arendades ka koosmänguoskusi ning julgustades neid muusikaalal edasi tegutsema.

Huvi suureneb

„Enamasti puutuvad puudega inimesed muusikaga kokku muusikateraapias“ rääkis Järvekülg. „Meie eesmärk on aidata puudega inimesi aga just tegutsema. Paljudel andekatel noortel ja täiskasvanutel jääb enesearendamine kas puudest või haridusest tingitud põhjuste taha toppama. Sageli ei jätku neil julgust tavainimeste seas tegutseda ning meie eesmärk on nende soovist lugu pidada ja neid aidata. Õnneks on viimastel aastatel märgata, et erivajadustega inimeste huvi iseseisva musitseerimise vastu muudkui suureneb“.

Töö pillilaagris käib väikestes õpperühmades, õpetajateks professionaalsed muusikud või muusikapedagoogid. Sel aastal on võimalik õppida kitarri, ksülofoni, löökpille, väikest kannelt, akordioni, plokkflööti ja parmupilli, samuti laulda regilaule.

Pillilaager leiab aset juba viiendat korda ning seni on osavõtjaid olnud kõikjalt Eestist, nende seas nii noori kui ka pensioniealisi.

Laagris osalemine nõuab väikest tasu, mis katab toitlustuskulud.

End tuleb kirja panna

Assar Järvekülg palub soovijail end juba registreerida, kirjutades talle kas meiliaadressil assar.jarvekylg@mail.ee või helistades telefoninumbril 553 2716.

„Ootame ka infot, kes millist pilli õppida soovib ning kas see pill on olemas. Kas vajatakse majutust ning milliseid toidukordi soovitakse ning kas tullakse tugiisikuga“ lisas ta.

Eelmine
Heakorrapäeva tänu
Järgmine
Avatud uste päev 31. mai

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: