Näitus - ÕPPIMINE ON KUNST

ÕPPIMINE ON KUNST

Tartu Maarja Kool pani üles Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi ruumidesse (Jakobi 5) oma õpilastööde näituse, mis oli ainult ühe päeva üleval 24. aprillil ERM-is toimunud konverentsil "Aja Väärtus"!

Meie kaunist näitust soovisid inimesed veel näha ja nii see jälle üles sai!  Näituse nimeks sai "Õppimine on kunst" ja see on avatud 12. juunini.

Üles panime näituse sellepärast TÜ Haridusteaduste Instituuti, et meie kool teeb koostööd Tartu Ülikooliga, olles praktikabaasiks üliõpilastele.Loe lisaks

Kogemusfestival ERILINE ELU 3.-4. mai


3.-4. mail toimuv kogemusfestival “Eriline elu” keskendub teemale, kuidas intellektipuudega inimene saaks olla aktsepteeritud ühiskonnaliige.

Maarja külas toimuva festivali teema aitab igaühel üle saada ebakindlusest seoses erivajadusega inimestega ning mõista, et puudega inimene ei ole vaid abivajaja, vaid panustada sooviv kogukonna liige. Festivali esimene päev keskendub kutseõppe ja tööturu teemal ehk “Ma töötan koos erilise inimesega”. Päeva jooksul jagavad töökogemusi erivajadustega inimesed kui ka kogemusi jagavad tööpakkujad.

Festivali teine päev keskendub aga teemale “Mu naaber on eriline inimene”, kus teemat käsitletakse kogukonna vaatepunktist. Loengute ja aruteludega avatakse ümbruskonna inimestele, kuidas eriline inimene ühiskonna toimimist tunnetab ja näeb. Mõlemat päeva täidavad erinevad töötoad Maarja küla elanikelt. Näiteks saab sõrmeosavust arendada vaibakudumisega või savikojas meisterdamisega.

  Tutvu programmiga SIIN
Loe lisaks