Tagasi

Alates septembrist 2015 tulid Tartu linnaliinibussides

kasutusele uued elektroonilised bussikaardid – kontaktivaba kiibiga plastikkaardid ja kleebised, mida tuleb bussi sisenedes viibata bussiuste juurde paigaldatud seadme ehk tuvasti juures, kuni kostab helisignaal.


Õpilastele on väljastatakse uus õpilaspilet, mida saab kasutada alates 1. oktoobrist ka bussikaardina.Puudega õpilased
Puudega kuni 16aastased õpilased, sügava puudega isikud ja raske nägemispuudega isikud ei pea bussikaarti omama ning ei pea oma sõite tuvasti juures registreerima (kaasas tuleb kanda puuet tõendavat dokumenti ja isikut tõendavat dokumenti). 

Tartu linn pakub võimalust sõita puudega isikutel ka bussikaardiga või õpilaspiletiga, sel juhul ei ole vajalik puuet tõendavat dokumenti kaasas kanda, samas tekib kohustus oma sõite tuvasti juures registreerida.

Omades õpilaspiletit, mida on võimalik kasutada ühistranspordis bussikaardina, tuleb Tartu Infokeskusesse kaasa võtta isikut tõendav dokument ja sotsiaalkindlustusameti poolt väljastatud puuet tõendav dokument. Kui Infokeskuses selgub, et õpilane käib koolis, mille õpilaspiletit pole võimalik bussikaardina kasutada, siis antakse õpilasele Tartu punane bussikaart, millele kantakse peale tasuta sõidu õigus nii õpilasele kui ka tema saatjale (juhul kui omab õigust saatjale). Puudega isiku saatjale eraldi tasuta kaarti ei väljastata, sest tasuta sõit on saatjal ainult sel juhul kui ta sõidab koos puudega isikuga. Tartu infokeskus: Raekoja I korrus, E 9-18, T-R 9-17.


Täpsemalt: õpilaspileti kasutamine bussikaardina.