TMK konverents "Aja väärtus"

24. aprillil toimus ERM-is Tartu Maarja Kooli 30-nda tegutsemisaasta konverents „Aja väärtus“. Konverentsist võttis osa pea 200 inimest erinevatest erivajadustega laste koolidest ja sotsiaalasutustest. Kohal oli ka kümmekond meie kooli elurõõmsat vilistlast. Otsiti vastuseid küsimustele, milline on intellektipuudega inimese osa tänapäeva ühiskonnas ja kuidas toetada erivajadusega inimest nii, et ta saaks anda kogukonda oma panuse. Ühtlasi oli konverentsi teematõstatus seotud ka ravipedagoogika 100. sünnipäeva-aastaga maailmas ja Tartu kultuuripealinna-aastateemaga „Ellujäämise kunstid“.

Erinevaid tahkusid erivajadusega inimeste rollist ja võimalustest ühiskonnas kajastasid ettekannetega Sonja Zausch Saksamaalt (ülemaailmse ravipedagoogilise sektsiooni juhatuse liige, eurütmist), Jaan Kõrgesaar (TÜ eripedagoogika emeriitprofessor) ja Piret Aus (kultuurikorraldaja ja kirjeldustõlk, ligipääsetavuse eestkõneleja).  

Lühiettekannetega toetasid diskussiooni Helle Känd, Anne Daniel- Karlsen, Jaan Kallas, Marju Vainikko ja kooli vilistlane Rain Voog, kelle kõigi elus on Tartu Maarja Kool mänginud olulist rolli. 

Üritust modereeris Kaidor Kahar, pikaaegne telesaate „Puutepunkt“ saatejuht.

Meenutustes, oleviku- ja tulevikuvaadetes leidus nii naeru, pisaraid kui mõtlemisainest. Teema puudutas ka meie vilistlasi, kes lisaks lühiettekandele, esitasid ka muusikat („Allikabänd“) ja esitasid küsimusi. Meie tänased õpilased andsid ürituse õnnestumisse oma panuse värviküllase õppetööd kajastava kunstinäituse kaudu ja lavale astusid Shate Tantsukooli koosseisus meie õpilased.

Toimunu võttis kokku ühisarutelu. Jäi kajama mõte, et tolereerimisest aktsepteerimiseni jõudmine võtab veel aega, aga me oleme teel õiges suunas.  Lõpuks sai realiseeruda kooli vilistlase Olegi ettepanek: „Hakkame nüüd laulma!“

Ühislaul lõppes sõnadega: „Rõõmus on sündmus, mis tähistab ühist loovust ja vaimustab hinge, et edasi minna koos eluteele.
Tartu Maarja Kooli konverents "Aja väärtus" läks meile väga korda!
Oleme väga tänulikud! Tänu tehnika arengule on võimalus möödunud konverentsist osa saada ka neil, kes ei saanud 24.04.2024 kohale tulla! Ja muidugi võimalus on ka tagant järele vaadata-kuulata-mõtiskleda konverentsist osavõtnutel! :-)


Eelmine
TMK 4. jooksumaraton 9. mail 2024

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: