Tartu Maarja Kooli konverents „Aja väärtus“

2024-nda aasta Euroopa kultuuripealinna Tartu juhtmõte on "Ellujäämiskunstid".

Lisaks ellujäämisele on tähtis ka see elu mõttekalt ja õnnelikult elada. 

24. aprillil 2024, (kell 10:00-16:30) toimub Eesti Rahva Muuseumi silla-alal Tartu Maarja Kooli konverents "Aja väärtus".

 Soovime mõtestada lahti selliseid küsimusi:

1. Milline on erivajadustega inimese osa kogukonnas, milliseid protsesse ta ühiskonnas käivitab? Mida positiivset ta endaga kaasa toob?

2. Kuidas toetada erivajadusega inimese elu viisil, et igal eluetapil elatud aeg tooks talle kaasa uusi väärtusi ja pakuks uusi väärtusi ühiskonnale?

 

Konverentsiga tähistame me Tartu Maarja Kooli 30-ndat juubeliaastat.

Lisaks kooli sünnipäevale on meie konverents osa ravipedagoogika 100-nda sünnipäeva tähistamisest kogu maailmas. Samas pühitseme heade mõtete linna Tartu Kultuuripealinnaks olemist.


Maarja Kooli viis rikastada eesti haridusmaastikku tuleneb eripedagoogika ja ravipedagoogika ühendamises koolitöös.

Tegutsedes ülikoolilinnas on meil hea ligipääs suhtluseks eripedagoogika värskemate ideedega ja praktikate kaudu on meil side üliõpilastega.

Ravipedagoogikast lähtuvalt on meie kooli õpetus ja teraapiad läbi põimunud kunstiga. Võimalust ennast väljendada ja kooli kogukonna elu rikastada pakuvad peod ja kultuuriüritused.

Meie kool on olnud kohaks, kuhu on tulnud üle maailma ravipedagooge ja terapeute jagama oma teadmisi ja kogemusi. Paljud eri- ja ka tavakoolide õpetajad ning lasteaednikud on saanud neilt kursustelt värskeid vaatepunkte, innustust ja uusi töövõtteid. Sellega on laienenud vaade puudega inimese õpetamisele, tema elule laiemalt meie ühiskonnas.

 

Konverents võimaldab tunda rõõmu ja saada kasu kokkusaamisest kõigil, kes soovivad töötada erivajadustega inimeste elukvaliteedi parandamise nimel, kooli vilistlastel, lapsevanematel ning ka laiemalt teiste Eesti erivajadustega lapsi õpetavate koolide töötajatel ja erihoolekande asutustes tegutsevatel inimestel.

Esinejate seas on: Sonja Zausch (koolitaja, protsesside läbiviija kaasava kaastundliku ühiskonna suunas, Ülemaailmse Ravipedagoogilise Sektsiooni juhatusest Šveitsist);

Jaan Kõrgesaar (Eripedagoogika emeriitprofessor Tartu Ülikoolist);

Piret Aus (kultuurikorraldaja, kultuurikorraldaja ja kirjeldustõlk, ligipääsetavuse eestkõneleja, Inimõiguste nõukoja liige);

Jaan Kallas (Maarja Küla nõukogu esimees);

Helle Känd (arst, MTÜ Tartu Maarja Tugikeskus juht);

Anne Daniel-Karlsen (lastepsühhiaater, miljööteraapilise ravikodu juht) jt.

Konverentsi lõpus toimub konverentsil üleskerkinud ideid koondav pleenum, mida veavad konverentsi põhiesinejad, kutsudes kaasa mõtlema kõiki konverentsist osavõtjaid.

Ettekannete põhjal valmib kogumik ja paneme üles näituse kooli õpilaste töödest.

 Ootame rohket osavõttu!

Oleks kena, kui Sa konverentsile võimalusel hoogu annaksid! Kui toetad, siis vastavalt oma toetuse suurusele, saad Sa meie kooli poolt ka kingitusi!
Oleme iga toetuse eest väga tänulikud!

Eelmine
Häid jõule!
Järgmine
KUTSE  juubelikonverentsile

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: