Ülestõusmispühade pidu

Kevad on imeline aeg, kus leiab aset palju väikseid imesid. Iga päev on loodusel pakkuda üllatusi. 25. aprillil tähistasime koolis lihavõttepühi.
Algklasside peol vaatasime näpunukunäidendit, kuidas tõugust sirgub kaunis liblikas. Peale seda mängisime ringmänge ja vanade rahvakommete kohaselt veeretasime mune ja panime jänesed õhku hüppama. Veel puhusime võidu sulgi ja arvasime, millise topsi all on muna peidus. Edasi jätkus pidu õues kiikumise ja urbimisega. Et olla järgmisel aastal viksid ja virgad, said kõik urvakimbuga „ergutust“:

JALAD KERGEKS,
SILMAD SELGEKS,
NÄPUD VIRGAKS,
TARGAD MÕTTED PÄHE,
HEAD SÕNAD SUHU!

Kiikumise vahepeal said peolised seebimulle puhuda. Lõpetuseks otsisid lapsed üles jänese peidetud korvid magusate üllatustega ja läksime sööma kombekohast „urvaputru“.

3. klassi õpetaja Tiina
Vanema kooliastme ülestõusmispühade peo korraldus lasus sel aastal 5. klassi õlul. Peole kognes rahvast lähemalt ja kaugemalt. Viie Versta külale olid külla kogunenud nii Kükita, Küla, Sabaotsa, Jänese kui ka Muna küla külarahvas. Alustuseks sutsasime kõikide külade kevadel nähtu laulusalmi ja laulsime nähtu lagedale.

Seejärel käisime kevadsalmide saatel tasakaaluradadel. Kolmandaks kuulasime-määrasime linde laulu järgi. Sõelusime välja nii vindi, tihase, leevikese, öökulli, ööbiku, käo, varese, ronga, sookure kui ka pääsukese.

Saaliosa lõppes näidendiga ühe vanima eesti rahvalaulu ainetel: "Olli mina vaene valge jänes", mille esitasid Piret, Marius, Janar ja Siim pääosas Patrikuga ning kuulsate jahimeestega Sabaotsa külast.

Kohalikul munamäel veeretasime võidu mune mäest alla, katsusime tärkavat jõudu ja osavust kuukepoksi ja köieveoga. Lõpuks laulsime-tantsisime rikka mehe laulu, kel kõik ossad olid algul tsirke täus, kuid lõpuks ollivad kõik tsirgud vaese mehe kübaran.

Jänes, aga oli vahepeal kõik munad puhunud õhku täis ja väiksemad munad nende sisse peitu pannud ja lae alla lähetanud.
Kes need üles leidis, see need üles leidis.

5. klassi õpetaja Vahur
Eelmine
Uus buss tulekul
Järgmine
Vanemate vestlusring 28. mail

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: